img

Hakkımda

1965 yılında Ankara’da doğdum. Orta öğrenimimi TED Ankara Koleji’nde yaptım. 1988 yılında Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun olup aynı fakültenin Protez Anabilim Dalı’nda doktora çalışmasına başladım.

1991 senesinde Yüksek Öğrenim Kurumu’nun üniversitelere tahsis ettiği burs aracılığı ile, yurtdışında doktora eğitimi yapmaya hak kazandım.

Ekim 1994 senesinde implant üstüne gelen kuvvetler yoğunluklu doktora tezimi, Sheffield Üniversitesi, İngiltere’de savunarak protez doktoru (Ph D) oldum. Bunu 1999 senesinde doçentlik ve 2005 yılında profesörlük takip etti.

Mesleğim boyunca ilgi alanlarım, dental implant uygulamaları, metal desteksiz porselenlerin geliştirilmesi, ve dental implant’lar üzerinde metal desteksiz porselenlerin kullanım alanları konuları oldu.

Dijital teknolojilerin yaygınlaşmaya başladığı son yıllarda dişhekimliğinde dijital görüntüleme, dijital üretim ve dijital cerrahi işlemlere yoğunluk verdim.

Halen, European Association of Osseointegration (EAO) ve Estetik Dişhekimliği Akademisi Dernekleri (EDAD) üyesiyim.

Son 20 senedir, diş hekimlerinin mezuniyet sonrası eğitim çalışmalarına katkıda bulunmak için gerek bireysel gerekse arkadaşlarım ile grup halinde eğitim kurs ve seminerler verdim. Halen, Dişhekimleri, Diş Teknisyenleri ve Diş Hekimi Yardımcılarına yönelik, ‘sürekli mesleki eğitim’ çalışmalarını sürdürüyorum.

2012 yılı Haziran ayından itibaren TFI (Together for Implantology) isimli organizasyonun kuruluşunu ve başkanlığını yapmaktayım. TFI, etik bir çerçeve içerisinde diş hekimlerinin, dental implantlarla ilgili fikirlerini, çalışmalarını, bilgilerini paylaşabilecekleri bir platformdur.

Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Protetik Diş Tedavisi Anabilim Dalı’nda ki öğretim üyeliğinden 2016 da emekli oldum ve Ankara’da kendi kliniğimde hastalarıma hizmet vermekteyim.